23 Nisan 2024

Virtus Bologna Başkanı: “EuroLeague’in En İyi Dört Takımından Biri Olmak İstiyoruz”

Bu sezon 7Days EuroCup finalinde temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor’u yenerek önümüzdeki yıl Turkish Airlines EuroLeague’de mücadele etmeye hak kazanan Virtus Bologna Başkanı Massimo Zanetti İtalyan basınına açıklamalarda bulundu.

Takımın aynı zamanda sahibi olan Zanetti, önümüzdeki sezon EuroLeague’deki hedeflerinden, yeni bir salon inşa etme projesinden ve gelecek planlarından bahsetti.

Virtus Bologna başkanı, yaptığı açıklamada önümüzdeki sezon EuroLeague’de rekabetçi olmak için ellerinden gelenin en iyisini yapmak istediklerini dile getirirken, şehirdeki basketbol tutkusundan ve takımın kazanma arzusundan şöyle bahsetti:

“Her maçı kazanmak için oynuyoruz. Gelecek sezonki hedefimiz EuroLeague’de ilk dörde kalmak. Bu hedefin zor olduğunu biliyoruz fakat elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz.”

“12.000 Kişilik Bir Salon Yapacağız”

Yeni bir salon inşa etmek için kolları sıvadıklarını dile getiren Massimo Zanetti, konuyla ilgili şöyle konuştu:

“Gerekli izinleri aldık. En az 12.000 kişilik bir arena yapacağız. Basketbol dışında çeşitli aktiviteler için kullanıma açık modern bir salon yapacağız. Barcelona, Real Madrid gibi takımlara ev sahipliği yapmak zorunda olduğunuzda bunun güzel bir arena olmasını istersiniz. Bologna tam bir basketbol şehri. Taraftarın yoğun ilgisi var. Bu yüzden en az 12.000 kişilik bir salon inşa etmek istiyoruz. Bu sezon oynadığımız EuroCup finalinde tam kapasiteyle oynadık.”

İnşa etmek istedikleri salonu en geç 2023 eylülünde tamamlamayı hedeflediklerini dile getiren Virtus Bologna başkanı, yaklaşmakta olan İtalya Lega Basket Serie A finali öncesi rakipleri Olimpia Milano’ya saygı duyduklarını şöyle ifade etti:

“Gerçekten zorlu bir mücadele bizleri bekliyor. İtalyan basketbolu son dönemde oldukça rekabetçi hale geldi. Olimpia Milano son yıllarda İtalya’nın en çok yatırım yapan kulübü ve basketbolu seven bir başkanları var. Bunun için onlara teşekkür etmeliyiz.”

Basketnews