6 Haziran 2023

Valencia, Üç Oyuncusuyla Yolları Ayırmaya Hazırlanıyor

Bu sezon 7Days Eurocup’a yarı finalde veda eden, Liga Endesa’da ise çeyrek finalde Baskonia’ya elenen Valencia Basket, sözleşmesi biten üç oyucusuyla yolları ayırmaya hazırlanıyor.

A Punt Sports’un haberine göre, üç sezondur takıma bulunan Mike Tobey yanı sıra Fransa milli takımının geniş kadrosunda yer alan Louis Labeyrie ve sezon ortasında takıma katılan Olivier Hanlan ile sezon sonunda yollar ayrılacak.

Mike Tobey, Valencia Basket formasını üç sezondur terletiyor. İki sezon önce Yarasalar ile sözleşmesini uzatan Sloven pasaportuna sahip ABD’li uzun bu sezon takımın en çok kazanan oyuncularının başında yer almasına karşın beklentileri karşılayamadı.

Tobey, İspanya Liga Endesa’da 6.6 sayı ve 4.0 ribaunt ortalamaları yakalayabildi. Sloven milli takımının da oyuncusu olan Tobey’e birçok EuroLeague takımının ilgisi var. 27 yaşındaki uzun dış şut tehdidiyle modern basketbola son derece uygun bir yetenek setine sahip.

Olivier Hanlan ise sezon ortasında Kremen Prepelic sakatlanarak sezonu kapatmasının ardından kadroya katıldı. Sezona Yunanistan Ligi’nde başlayan Hanlan, Liga Endesa’da Valencia formasıyla beklenen çıkışı yapamadı.

Takımdan ayrılması gündemde olan Louis Labeyrie ise EuroLeague takımlarından ASVEL’in transfer gündeminde yer alıyor.