18 Temmuz 2024

Ufuk Sarıca: “ TOFAŞ Karşısında Önemli Bir Galibiyet Aldık”

Pınar Karşıyaka baş antrenörü Ufuk Sarıca, ING Basketbol Süper Ligi’nin dördüncü haftasında deplasmanda kazandıkları TOFAŞ maçı sonrası açıklamalarda bulundu. Kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında Bursa deplasmanında önemli bir galibiyet aldıklarını kaydeden Sarıca şunları söyledi:

“TOFAŞ karşısında savunmada çok iyi performans sergilemesek de maçı baştan sona önde götürmeyi başardık. Bilhassa Metecan’ın formu bizi sevindiriyor. Geçtiğimiz sezon başlayan yükselişini bu yıl da sürdürüyor. Bu hem bizim için hem de Milli takım için önemli. Raymar Morgan TOFAŞ karşısında ortaya koyduğu performanstan memnunum. Sezon başında hazır değildi fakat ilerleyen dönemde form tutmaya başladı. Her geçen gün üzerinde koyuyor. Sek Henry aynı şekilde galibiyete önemli katkı verdi. Tony’nin takımı oynatma konusunda yaptığı organizasyondan memnunum. Tüm bunları birleştirdiğimiz zaman bizim için zorlu geçmesi beklenen maçta kolay bir galibiyet aldık. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Sezon ilerledikçe üzerine koyarak daha iyi olacağız.”

Lige puan silme cezasıyla başlayan İzmir temsilcisi oynadığı dört karşılaşmada sadece deplasmanda Gaziantep Basket’e mağlup oldu. ING Basketbol Süper Ligi’nde dört hafta sonunda üç galibiyete ulaşan Pınar Karşıyaka ligin beşinci haftasında 24 ekim cumartesi günü sahasında Darüşşafaka Tekfen’i konuk edecek.