24 Eylül 2023

T.J. Warren’in Sakatlığı Beklenenden Uzun Sürebilir

2019-20 NBA sezonunda bilhassa bubble döneminde büyük çıkış gösteren Indiana Pacers’in yıldızı T.J. Warren’in rehabilitasyon süreci beklenenden uzun sürebilir.

Yıldız oyuncu geçtiğimiz sezon başlamadan önce bir ayak iltihabıyla uğraşıyordu. Ancak, oynamaya hevesliydi ve geçen sezon sadece dört maçında süre aldıktan bu iltihap ayağının kırılmasına yol açtı.

28 yaşındaki oyuncu dokuz ay önce ameliyat oldu. Şubat ortasında ayağında yürüyüş botuyla Indiana Pacers benchine yeniden katıldı.  

Sezonun sona ermesinin ardında basına sakatlığıyla ilgili açıklamalarda bulunan Warren ayağındaki sakatlığın bir yumuşak doku zedelenmesi olmadığını belirtmişti. Bu yüzden üst düzey bir basketbol maçında rekabet edecek seviyeye ulaşmak için rehabilitasyon sürecinin uzun sürebileceğini aktarmıştı.

Warren, yaklaşık bir ay önce Los Angeles’ta birkaç hafta çalıştıktan sonra birebir oynamaya başlamıştı. Ancak, bugün erken saatlerde Twitter’da rehabilitasyon süreciyle ilgili bir güncelleme yayınladı ve süresiz olarak kadro dışı kaldığını açıkladı. Oysa Warren’in ayak bileğinden ameliyat olduktan sonra n 2021-22 sezonun başında kadroya dönmesi bekleniyordu.