1 Mart 2024

Suns’ın İkinci En Büyük Hissedarı Robert Sarver’ın İstifasını İstedi

Phoenix Suns’ın ikinci en büyük ikinci hissedarı Jahm Najafi, yayınladığı bildiriyle, hakkında çalışanlarına karşı cinsiyetçi ve ırkçı tabirler kullanmaktan ötürü açılan soruşturmada suçlu bulunan ve NBA yönetimi tarafından 1 yıl hak mahrumiyeti ve 10 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum edilen Phoenix Suns ve Phoenix Mercury’nin ana hissedarı Robert Sarver’ın görevi bırakmasını talep etti.

ESPN’den Baxter Holmes’un haberine göre Jahm Najafi, Robert Sarver’ın istifasını istiyor. Salı günü NBA, Sarver’ı bir yıllığına görevinden men ettiğini ve bağımsız bir soruşturmanın ırkçı ve cinsiyetçi davranışları ortaya çıkardığı sonucuna varmasının ardından 10 milyon dolar para cezasına çarptırdığını duyurmuştu. Konuyla ilgili konuşan Suns’ın ikinci en büyük hissedarı Najafi şunları dile getirdi:

“Yönetici ortak olmakla ilgilenmiyor olsam da; bir sonraki ekip görevlisinin tüm paydaşlara onurlu, profesyonel ve saygılı davranmasını sağlamak için yorulmadan çalışacağım. Robert Sarver’ın görevinden istifa etmesini istiyorum.”

Birçok kişi, NBA’in Sarver’ı 1 yıl süreyle askıya alma kararının yeterli olmadığına dair endişelerini dile getirdi. Geçtiğimiz gün LeBron James ve Chris Paul, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla, Sarver’e verilen cezanın yeterli olmadığını belirtmişti.