12 Ağustos 2022

Sacramento Kings’de Koçluk Görevi İçin Üç İsim Öne Çıkıyor

NBA’de bu sezon da beklentileri karşılayamayarak play-off hasretini 16 yıla çıkaran Sacramento Kings, koç arayışlarını sürdürüyor.

Sezona Luke Walton yönetiminde başlayan fakat kasın ayının ortasında antrenör değişikliğine giderek Alvin Gentry’i başa getiren Kings, sezonun sona ermesinin ardından Gentry ile yolları ayırmıştı.

Yeni sezon öncesi baş antrenör arayışlarını sürdüren Sacramento Kings’in bu koltuk için belirlediği adaylar da belli oldu.

The Athletic’ten Shams Charania ve ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin raporlarına göre, eski Orlando Magic Steve Clifford, Golden State Warriors’ta asistanlık görevi üstlenen Mike Brown yanı sıra ESPN’in analisti ve eski Warriors koçu Mark Jackson adaylar arasında yer alıyor.

Steve Clifford NBA kariyerinde Charlotte Hornets ve Orlando Magic takımlarını çalıştırdı. Geçtiğimiz sezon sonunda yeniden yapılanmaya giden Magic ile yolları ayırmıştı deneyimli antrenör. Orlando Magic’i çalıştırdığı dönemde sınırlı kadrosuyla iki kez takımını play-offlara taşımayı başardı.

Mark Jackson ise 2011-14 sezonları arasında Golden State Warriors’ın başında görev yaptıktan sonra kariyerine ESPN analisti olarak devam ediyor.

Sacramento’nun başa geçirmeyi düşündüğü bir diğer aday olan Mike Brown ise 2005-09 yılları arasında Cleveland Cavaliers’in başında bulundu. 2009 yılında yılın koçu da seçilen Mike Brown, 2016 yılından bu yana Golden State Warriors’da Steve Kerr’in asistanlığını üstleniyor.