14 Ağustos 2022

Philadelphia 76ers’a Joel Embiid’den Kötü Haber

NBA play-off doğu konferansı ilk tur serisi altıncı maçında Philadelphia 76ers Toronto Raptors’ı farklı yenerek konferans yarı finallerinde Miami Heat’in rakibi oldu. Fakat Raptors ile oynanan altıncı maçta sakatlanan Joel Embiid’in konferans yarı finallerini kaçırması olası.

Sixers’ın uzunu Toronto Raptors serisinin altıncı maçında Pascal Siakam ile girdiği ikili mücadelede yüzüne aldığı darbe sonrası sakatlandı. Göz çukurunda kırık meydana gelen Kamerunlu uzunun ne zaman parkelere döneceği belirsiz.

Philadelphia 76ers ile Miami Heat ile oynanacak konferans yarı final serisi pazartesiyi salıya bağlayan gece başlayacak. İlk iki maç Miami Heat’in evinde pazartesi ve çarşamba günleri oynandıktan sonra sonraki iki karşılaşma Wells Fargo Center’da cuma ve pazar günleri oynanacak.

Joel Embiid’in hali hazırda sağ el baş parmağındaki yırtıktan ötürü Toronto serisinin üçüncü maçından beri sakat sakat oynuyordu. Bu sezon gösterdiği çıkışla MVP ödülünün en büyük adayı konumuda olan uzunun yokluğunda 76ers’ın Miami Heat karşısında işi oldukça zor olacaktır.

Embiid’in yokluğunda koç Doc Rivers’ın Paul Reed’i ilk beşte kullanıp şu ana kadar play-off rotasyonunda hiç şans vermediği iki deneyimli uzun DeAndre Jordan ve Paul Milsap’dan birini rotasyona dahil etmesi oldukça olası.