27 Mayıs 2024

Reyes: “Euroleague, Oyunculardan Çok Kendini Düşünüyor.”

ECA hissedarlarından oluşan Turkish Airlines Euroleague yönetimin kurulu geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla pandemi protokollerini güncellediğini duyurmuş, buna göre Euroleague ve 7DAYS EuroCup‘da oynanmayan 7 maçın tekrar planlamasına, hükmen mağlubiyetlerin kaldırılmasına karar verilmişti.

Bu alınan kararlara rağmen halen mutlu olmayan bir kesim var ve burada yer alan isimlerden biri de İspanya Oyuncular Birliği Başkanı Alfonso Reyes. Tecrübeli basketbol adamı yerel medyaya verdiği röportajda geçen sezonu gündeme getirerek şu ifadeleri kullandı:

Hem bizler hem de ACB, sağlık komiteleriyle birlikte çalıştığımız ve işbirliği yaptığımız için Valencia‘daki ‘fanus’u başarıyla tamamladık. Oldukça katı protokoller belirlendi ve işler yolunda gitti.

EuroLeague için ise virüs adeta yok hükmünde. Bu yüzden maç takviminde değişiklik yapmadılar. Her Avrupa ülkesinin kendi protokolleri olduğundan dolayı zaten zor olacağını biliyorduk ve bunu da gördük.

Bu, EuroLeague’in oyunculardan çok kendini düşündüğü ilk olay değil. Oyuncular, önemli karar alınması gerektiğinde en az önemsenen kısım oluyor.

Eurohoops

Eski basketbolcu Alfonso Reyes’e geçtiğimiz aylarda coronavirüs teşhisi konmuş ve semptomlar gösterdikten Acil Servis’e gitmek zorunda kalmıştı. Reyes, o günleri şöyle hatırlatıyor:

Oksijene olan ihtiyaç gerekli hale geldi. Kendimi doktorların eline teslim ettiğimde daha güvenli hisssettim. Zatürre teşhisi konduğunda hastaneye gittim. Eğer evde daha fazla dursaydım ve hastaneye gitmeseydim, şu an burada sizinle konuşamıyor olabilirdim.

Eurohoops