24 Eylül 2023

RESMİ: Milutinov ve CSKA’nın Yolları Ayrıldı!

Gelecek sezon da Euroleague ve diğer Avrupa kupalarında yer alamayacak olan CSKA Moskova‘da önemli bir ayrılık gerçekleşti!

Sırp uzun Nikola Milutinov, Rus devi ile kontratının tamamlanmasının ardından yeni bir kontrat yapmadı ve takımdan ayrıldı. 28 yaşındaki Milutinov, 3 yıl formasını terlettiği kulübünden ayrılırke şu ifadeleri kullandı:

CSKA’da ve Moskova’da tanıştığım tüm harika takım arkadaşlarıma, dostlarıma ve taraftarlara veda etmek çok zor. Orada bulunduğum ve oynadığım her dakikadan keyif aldım. Böylesine büyük ve tarihi bir kulüp için oynamak büyük bir onurdu. Ama artık gitme zamanı. Herkese en iyi dileklerimi ve iyi şanslar diliyorum. CSKA’nın Avrupa’da yeniden zirveye çıkacağından ve yeniden buluşacağımızdan eminim.

Adı Olympiakos ile anılan başarılı oyuncunun tekrar kırmızı beyazlı formaya, dolayısıyla da Euroleague’e dönmesi bekleniyor. Bildiğiniz gibi Milutinov, CSKA’ya transfer olmadan önce 5 yıl formasını terlettiği Yunan ekibinde Euroleague yaşama başarısı da göstermişti.

28 yaşındaki Milutinov, EuroLeague’deki son sezonunda 16 maçta 7.7 sayı, 6.5 ribaund ortalamalarıyla katkı vermişti.