22 Mayıs 2024

RESMİ: Jabari Parker, Barcelona ile Sözleşme Uzattı

Turkish Airlines Euroleague ekibi FC Barcelona NBA patentli Amerikalı forveti Jabari Parker‘ın sözleşmesini 2026 yazına kadar uzattı.

Parker geçen yaz Barca’ya bir yıllık bir anlaşmayla katıldı ancak verimli geçen görüşmelerin ardından iki sezon daha kalmaya hazırlanıyor.

“Çok minnettarım. Barcelona’ya geldiğim ilk andan itibaren iyi duygular, iyi maçlar ve iyi deneyimler yaşadım” dedi. “Bu güzel zamanları Barcelona’da geçireceğim daha uzun yıllarla devam ettirmek istiyorum.”

“Bu kararı vermek çok kolaydı” diye ekledi 29 yaşındaki oyuncu. “Eğer şansım olsaydı bu kararı 10 kez daha verirdim. Bunun en iyi karar olduğunu düşünüyorum.”

Parker hem EuroLeague’de (33 maçta 10.3 sayı, 3.9 ribaund ve 9.3 vp) hem de ACB Ligi’nde (28 maçta 11.5 sayı, 3.1 ribaund ve 10.6 vp) yakaladığı başarılı istatistiklerle Barcelona’ya önemli bir katkı sağladı.

Parker, “Önümüzdeki iki sezon için hedefim %100’ümü sahaya yansıtmak, tüm özverimi göstermek ve taraftarlara elimden gelen her şeyi geri vermek” dedi.

İniş ve çıkışlarla dolu bir profesyonel kariyere sahip olan Parker, son yıllarda performansını etkileyen sakatlıklara rağmen NBA’deki değerini kanıtladı. Chicago, Illinois’de doğan Parker, Duke Üniversitesi’nde bir yıldız olarak ün kazandı ve burada kolej basketbolunun en seçkin oyuncularından biri olarak etkileyici bir iz bıraktı.

Milwaukee Bucks tarafından 2014 NBA draftında ikinci sıradan seçilen Parker, hücum becerisiyle göz kamaştırdı. 2016-17 sezonunda maç başına 20.1 sayı ortalamasına ulaştı.

Ancak sakatlıklar ilerlemesini durdurdu ve Chicago Bulls, Washington Wizards, Atlanta Hawks, Sacramento Kings ve Boston Celtics gibi çeşitli takımlarda şans aradı ancak pek başarılı olamadı.