12 Temmuz 2024

RESMİ: Bahçeşehir ve Beşiktaş’ın Rakiplerinden Wolves’un Yeni Oyun Kurucusu Cowan Oldu

BKT EuroCup temsilcilerimziden Bahçeşehir ve Beşiktaş ile aynı grupta yer alan Wolves, guard rotasyonuna yıldız bir ismi ekledi.

Litvanya Ligi ekibi, Çarşamba günü yaptığı açıklamayla oyun kurucu Anthony Cowan ile bir yıllık sözleşme imzalayarak arka alanını güçlendirdi.

Cowan (1.83 metre, 26 yaşında) Promitheas Patras’tan geldi ve geçen sezon takımıyla çıktığı 28 Yunanistan Ligi maçında 14.3 sayı, 3.1 ribaund ve 5.2 asist ortalamaları yakaladı. Promitheas ile ilk EuroCup deneyimini 2022-23 sezonunda yaşayan Cowan, geçen sezon da 20 maçta yüzde 41,4 üçlük isabetiyle 12,3 sayı ve 5,0 asist ortalamaları yakalayarak Promitheas’ın çeyrek finale yükselmesine yardımcı oldu. Cowan, Normal Sezon 16. ve 17. haftalarda arka arkaya haftanın MVP’si ödüllerini kazandı ve Londra Lions’a karşı 34 vp ve Paris Basketball’a karşı 38 vp ile Promitheas’ı üst üste galibiyetlere taşıdı. Cowan Maryland Üniversitesi’ndeki kolej kariyerini tamamladıktan sonra Promitheas’a katılmadan önce G League’de Memphis ve Yunanistan’da Aris Thessaloniki takımlarında oynadı.