Real Madrid’e Sakatlardan İyi Haber!

Posted by

Turkish Airlines Euroleague‘de üst üste 5 maç kazanarak ikinci sıraya yükselen Real Madrid, önümüzdeki günlerde daha da parlak bir gelecek görebilir. Takım, Maccabi Playtika Tel Aviv ile oynayacağı bir maçta Anthony Randolph ve Trey Thompkins‘in parkelere dönmesi bekleniyor.

Geçen yıl 18 Aralık’ta aşil tendonundan sakatlanan Randolph, rehabilitasyon sürecini tamamladı ve yaklaşık bir senelik aranın ardından parkelere dönmesi bekleniyor.

Öye yandan, son maçını 9 Mayıs’ta İspanya Liga Endesa’da Valencia Basket’e karşı oynayan ve sol dizindeki sakatlık nedeniyle sahalardan uzak kalan Trey Thompkins’den de iyi haberler geliyor.

Baş antrenör Pablo Laso‘ya göre, her iki oyuncu da oynamaya hazır ancak deneyimli antrenörü önlerindeki zorlu fikstür düşündürüyor. Konuyla ilgili olarak İspanyol basınına açıklamalarda bulunan Laso şunları söyledi:

“Onların antrenman yaptığını görürseniz, oynamak için burada olduklarını düşünürsünüz. Yarından itibaren herhangi bir gün girebilirler. Mantıksal olarak henüz 30 dakikaya hazır olmasalar da yarın için onları dışlamıyorum. Takvimi göreceğiz ve onları kullanmak için en iyi zamanın ne olduğunu seçeceğiz.”

Real Madrid, hem Turkish Airlines Euroleague hem de İspanya Liga Endesa’da zorlu bir fikstürle karşı karşıya. Laso, verdiği demeçte takımına güvendiğini şöyle açıkladı:

“Karmaşık bir ay ama belirleyici değil. Aralık ayındaki tüm maçları kaybedebilir ama yine de Kral Kupası, Euroleague ve İspanya Ligi’ni kazanabiliriz.”