25 Mart 2023

Ömer Faruk’dan Olumlu Haberler Var!

NBA‘de ülkemizi temsil eden isimlerden biri olan Miami Heat‘in uzunu Ömer Faruk Yurtseven, ayak bileğindeki sakatlık nedeniyle bir süredir forma giyemiyor.

Hatta 24 yaşındaki genç uzunun bu sakatlık nedeniyle sezonu kapatacağı bile konuşuluyordu ama neyseki korkulan olmadı. Miami Heat yerel muhabirlerinden Barry Jackson’ın haberine göre; Ömer Faruk, Şubat ayının ikinci kısmında yani All-Star arasından sonra formasına kavuşabilir.

Hatta haberin detaylarında, Ömer Faruk’un tam olarak iyileştiği ama deplasman maçlarında takımla beraber yer almadığı belirtiliyor. Takımdan ayrı olarak çalışmalarına devam ettiği de yine belirtilmiş haberde.

Ömer’in yokluğunda kendisine gelen fırsatları iyi değerlendiren çaylak uzun Orlando Robinson formayı kapmıştı. Bakalım temsilcimizin dönüşüyle dakikalar ve roller nasıl dağıtılacak Heat’de.

Temsilcimiz geçen sezon forma giydiği 56 maçta 5.3 sayı, 5.4 ribaund ortalamalarıyla katkı vermiş, ilk beş çıktığı 12 maçta ise 12.5 sayı, 12.7 ribaundla ne kadar değerli bir parça olduğunu kanıtlamıştı.