30 Mart 2023

Olimpia Milano, Shavon Shields’in Yerine Oyuncu Bakıyor

Turkish Airlines EuroLeague’in dördüncü haftasında deplasmanda Bayern Munich karşısında sol ayağından sakatlanan Shavon Shields’in yokluğunda İtalyan devi Olimpia Milano kanat rotasyonuna takviye yapmak istiyor.

İtalya Lega Basket Serie A’nın dördüncü haftasında deplasmanda Reyer Venezia’nın kaybedilen maçın ardından açıklamalarda bulunan Milano’nun baş antrenörü Ettore Messina, konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi:

“Açıkçası, tüm EuroLeague takımlarının yaptığı gibi, her zaman yaptığımız gibi transfer pazarına bakıyoruz, ancak Shields seviyesinde bile bir yıldız bulmamız imkansız. Piyasanın ne önerdiğini görmeli ve eğer bir şey varsa, onsuz sahip olmadıklarımıza ne ekleyebileceğimize dair değerlendirmeler yapmalıyız. Shields çift yönlü oyunuyla takım için çok şey yapıyor. Şimdilik durumun nasıl geliştiğine bakacağız.”

basketnews

2022-23 EuroLeague sezonunda Shavon Shields Olimpia Milano ile süre aldığı üç maçta 14.7 sayı, 3.3 ribaunt ve 2.0 asist ortalamaları yakaladı. Yıldız ismin, Bayern Munich karşısında yaşadığı sakatlığın ardından 6 ila 8 hafta sahalardan uzak kalması bekleniyor.

Olimpia Milano, Turkish Airlines EuroLeague’in beşinci haftasında 28 ekim Cuma günü Palau Blaugrana’da Barcelona’ya konuk olacak. İtalyan devi geride kalan dört haftada 3 galibiyet alarak averajla beşinci sırada yer alıyor.