26 Mayıs 2024
nikola jokic-denver nuggets

Nikola Jokic: “Gereken Saygıyı Görmüyoruz”

Eurohoops’da yayınlanan habere göre, Denver Nuggets’ın Sırp yıldızı Nikola Jokic perşembe günü takımının medya gününde telekonferans yoluyla basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Jokic, Denver Nuggets’ın geçtiğimiz sezon konferans finallerine yükselmesine rağmen gereken saygıyı görmediğini dile getirdi.

NBA’e verilen arada dünya evine giren Nikola Jokic Denver Nuggets’ın gereken saygıyı görmediğini şu sözlerle ifade etti:

“Şimdi bile, Clippers’ın nasıl kaybettiğinden bahsediyorlar. Nuggets’ın nasıl kazandığını bahseden kimse yok. Kimsenin bize saygı duymaması umurumuzda değil. Parkede olacağız. Geçen yıl zor durumdaydık. Kavga ediyoruz. Birinin bize saygı göstermemesi, onun fikirlerini aldığımız anlamına gelmez. Neler yapabileceğimizi biliyoruz.”

Nuggets, geçtiğimiz sezon Batı Konferansı yarı finallerinde 3-1 geriye düştüğü seride Los Angeles Clippers’ı Nikola Jokic, Jamal Murray ve Jerami Grant’in müthiş performansıyla elemeyi başarmıştı. Konferans finallerindeyse son şampiyon Los Angeles Lakers’e 4-1 elenmişti. Konuyla ilgili konuşan Nikola Jokic sezon arasında Lakers’ın yaptığı hamleleri umursamadığını dile getirdi.

“Değişimin Takım İçin Olumlu Olduğunu Düşünüyorum”

Denver Nuggets yeni sezon öncesinde kadrosunda önemli değişiklikler yaptı. Jerami Grant, Torrey Craig ve Mason Plumlee’yi kaybettiler. Nuggets, serbest oyuncu piyasasından JaMychal Green ve Facundo Campazzo’yu kadrosuna eklese de bu sezon daha dar bir rotasyonla mücadele edecek. Takıma eklenen yeni oyuncularla ilgili olarak konuşan Nuggets’ın süper yıldızı Nikola Jokic  Nuggets’ın son durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Muhtemelen bize önemli katkı sağlayacaklar. Takımın yeni kurgusunu beğendim. Bazen değişimin takım için gerçekten iyi olduğunu düşünüyorum. Sadece yeni bir enerji, yeni adamlar, yeni bireyler getirmek için ilginç olacağını düşünüyorum ve nasıl olacağımızı görmek için sabırsızlanıyorum. Nasıl olacağımızı bilmiyorum. Daha iyi olacak mıyız? Daha kötü mü olacak mıyız? Kovid-19 salgını sürecinde bu sezonu nasıl geçireceğimizi görmek için sabırsızlanıyorum.”

Röportajın tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Nikola Jokic geçtiğimiz sezon Denver Nuggets ile normal sezonda 73 maçta süre alıp 19.9 sayı, 9.7 ribaunt ve 7.0 asist ortalamaları yakalamıştı. Play-off dönemindeyse 24.4 sayı, 9.8 ribaunt ve 5.7 asist ortalamalarıyla mücadele eden Sırp yıldız takımını konferans finallerine taşımayı başarmıştı.