27 Mayıs 2024

Nets ve Wizards Geri Dönüş Maçlarında Yıldızlarından Faydalanamayacaklar

NBA‘de 2019-20 sezonunun geri dönüşü kapsamında Orlando’da oynanacak maçlarda yer almayacak yıldızların sayıları artmaya devam ediyor.

Pandemi nedeniyle Mart sayında ara verilen NBA sezonuna 31 Temmuz’da Orlando’da kapalı kapılar ardından oynanacak maçlarla devam edilecek ama maalesef bir çok yıldız ismi izleyemeyeceğiz.

The Athletic’in habering göre Washington Wizards‘dan Bradley Beal ile Brooklyn Nets‘den Spencer Dinwiddie sezonun geri dönüş maçlarında, yani kalan kımsında forma giyemeyecekler.

Beal’in omuzundan bir sakatlığı var ve rehabilitasyon sürecinde dönmeyi çok istese de henüz sağlık durumu oynayabilecek seviyede değil. Doktorunun verdiği rapor doğrultusunda hazır olmayan yıldız skorer sezonun kalanında Wizards’ı yanlız bırakacak.

Diğer taraftan geçtiğimiz günlerde covid-19 testi pozitif olarak çıkan Dinwiddie 8 Temmuz’da tekrar test oldu ve sonuçlar iyne pozitif çıktı. Bunun üzerine arkadaşlarının ve diğer oyuncuların da sağlığını düşününen yıldız guard, Orlando’da oynanacak maçlarda yer almam kararı aldı. Nets’de daha önce testi pozitif çıkan bir diğer isim DeAndre Jordan da aynı kararı almıştı. Ayrıca Durant ile Irving de sakatlıkları nedeniyle takımlarını yanlız bırakacaklar Orlando’da.