20 Haziran 2024
NBA

NBA Sezon Öncesi Hazırlık Maçlarının Takvimi Açıkladı

22 Aralık’ta başlayacak NBA sezonu öncesi lig yönetimi hazırlık maçlarının takvimi açıkladı. 11 ile 19 Aralık tarihleri arasında oynanacak hazırlık maçlarında her takım en az iki en çok dört maç yapabilecek. Her takım en az bir maçını deplasmanda oynamak zorunda olacak.

2021 NBA sezonu 22 Aralık tarihinde başlayacak ve 72 maç üzerinden oynanacak. Daha önce açıklandığı üzere bu sezon iki bölüme ayrılacak. Sezonun ilk bölümü 22 aralık – 4 Mart tarihleri arasında ikinci bölümse 11 Mart – 16 Mayıs dönemlerinde oynanacak. İlk bölümde kovid-19 salgını sebebiyle ertelenebilecek olası maçları NBA yönetimi sezonun ikinci yarısında oynatmayı planlıyor.

NBA yönetimi pandemi koşullarında all-star organizasyonunu bu sezon 5-10 Mart tarihleri arasında organize etmeyi planlıyor. 2021 All-star organizasyonuna ev sahipliği yapması planlanan Indiana’nın bu hakkı şimdiden 2024 sezonuna kaydırılmış durumda. NBA play-offları sezonun biteceği 16 mayıs tarihinden sonra başlayacak ve NBA finallerinin Temmuz ayının ortasına kadar bitirilmesi planlanıyor. Böylece NBA oyuncularının 2021 Tokyo Olimpiyatlarında oynamasının önündeki engelin de giderilmesi gündemde.