NBA, Google ile Sponsorluk Anlaşmasına İmza Attı

Posted by

NBA, bugün açıklandığı üzere Google ile uzun soluklu bir sponsorluk anlaşmasına imza attı. Anlaşmayla birlikte Google Pixel, NBA, NBA G-League ve NBA 2K Ligi’nin resmi taraftar telefonu olacak.

NBA’den yapılan açıklamada, yapılan sponsorluk anlaşmasıyla ilgili olarak şu ifadelere yer verildi:

“Google ve NBA, bugün, Google Pixel’in NBA, NBA G Ligi ve NBA 2K Ligi’nin Resmi Taraftar Telefonu olacağını belirleyen çok yıllı bir pazarlama ve teknoloji ortaklığını duyurdu. Anlaşmanın bir parçası olarak Google Pixel, NBA Finalleri’nin sunucu ortağı olan YouTube TV’ye katılarak, ESPN ve TNT’de yayınlanan play-off maçlarının tam listesine entegre olan NBA Play-offlarının ilk sunum ortağı olacak. Google Pixel ayrıca NBA G League Playoffs ve NBA 2K League All-Star Maçının sunum ortağı olarak da hizmet verecek.”

“Resmi arama trendleri ve arama motoru olarak Google, üç lig  hakkında gerçek zamanlı arama verilerini paylaşmak için sezon boyunca Google Trends’i kullanarak, NBA, NBA G League ve NBA 2K League ile birlikte çalışacak. Google ve NBA ayrıca Google uygulamaları ve Pixel genelinde hayranlar için Google’ın en yeni 3D ve AR teknolojisine erişerek yenilikçi deneyimler geliştirecek.”

“Bu yılın başlarında Google, WNBA ve WNBA Playoff’larının sunum ortağı olarak seçildi. Google ve WNBA, WNBA Playoffları ve WNBA Finalleri sırasında, Google ve WNBA dijital ve sosyal kanallarında canlı oyun yayınları da dahil olmak üzere sezon boyunca arama trendlerini ve analizlerini sergiledi.”

Google Pazarlama Direktörü Lorraine Twohill konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Google’ın en iyilerini taraftarlara sunmak ve onların oyuna daha da yaklaşmalarına yardımcı olmak için NBA ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. NBA’nın Resmi Arama Trendleri ve Taraftar İçgörüleri Ortağı olarak amacımız, herkesin daha ilgili ve bilgili spor hayranları olmasına yardımcı olmaktır. Ayrıca, ligin Resmi Taraftar Telefonu olan Pixel ile taraftarların heyecan verici sürükleyici deneyimler ve daha fazlasını yaşayacaklarından dolayı gurur duyuyoruz.”

NBA Küresel Pazarlama Ortaklıkları ve Medya Kıdemli Başkan Yardımcısı Kerry Tatlock ise yapılan sponsorluk anlaşmasıyla ilgili olarak şunları kaydetti:

“Google ile olan ilişkimizi genişletmek, 75. Yıldönümü sezonu ve sonrasında taraftarların oyunla ve favori takımlarıyla olan etkileşimlerini derinleştirmelerini sağlayacak. Google’ın zaten başarılı olan WNBA ortaklığını geliştirmeyi ve NBA, NBA G League ve NBA 2K League hayranlarının deneyimini geliştirmek için Google Pixel’i NBA’in Resmi Taraftar Telefonu olarak entegre etmeyi ve Google Arama trendlerini eklemeyi dört gözle bekliyoruz.”