Jaren Jackson Jr, Memphis Grizzlies ile Kontrat Yeniledi

Posted by

ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin haberine göre, Memphis Grizzlies Jaren Jackson Jr ile yeni kontrat imzaladı.

Memphis Grizzlies, çaylak kontratı sezon sonunda sona erecek olan Jaren Jackson Jr ile 4 yıl 105 milyon dolar karşılığında yeni sözleşme imzaladı.

22 yaşındaki Jackson, dört yıllık 105 milyon dolarlık bir sözleşmeyi kabul etti. Anlaşma, 2018 draftında seçilen oyuncuların sözleşme uzatmaları için son tarih olan 19 ekimden önce tamamlandı. Eğer anlaşma gerçekleşmeseydi, Jaren Jackson Jr  bir sonraki sezon sınırlı serbest oyuncu olacaktı.

2018 NBA draftinde dördüncü sıradan Memphis Grizzlies tarafından seçilen 22 yaşındaki Jaren Jackson Jr, çaylak sezonunda maç başına 13.8 sayı ortalaması yakalayarak takımın önemli bir parçasına dönüştü. Grizzlies formasıyla ikinci sezonunda sayı ortalamasını 17.4’e çeken 22 yaşındaki yıldız adayı, 2020 NBA sezonunda bubble döneminde sakatlanarak geçen sezonun büyük bölümünü kaçırmıştı.

Jaren Jackson Jr geçtiğimiz sezon sakatlık dönüşü eski performansını sergileyemese de 2021-22 NBA sezonu öncesi takımının oynadığı dört hazırlık maçında 18.0 sayı, 7.3 ribaunt, 1.3 blok ve 1.3 asist ortalamaları yakalayarak yeni sezon öncesi hazır olduğunu gösterdi.