2 Ekim 2023

Mike James AS Monaco ile Anlaştı

Geçtiğimiz günlerde CSKA Moskova ile olan iki yıllık kontratının feshi konusunda anlaşma sağlayan ABD’li oyun kurucu Mike James, Turkish Airlines EuroLeague sahnesine geri dönüyor.

BasketNews’in haberine göre, 31 yaşındaki gard EuroLeague’in yeni takımı AS Monaco ile anlaşma sağladı.

Hatırlanacağı üzere Mike James geçtiğimiz sezon ortasında CSKA Moskova’da koç Itoudis ile yaşadığı iletişim problemleri yüzünden kadro dışı bırakılmıştı. Sezonun son bölümünde CSKA Moskova’nın özel izniyle NBA takımlarından Brooklyn Nets’in yolunu tutan skorer gard sezonun son bulmasıyla birlikte NBA’den beklediği kontratı bulamayarak Rusya’nın yolunu tutmuştu.

AS Monaco Mike James EuroLeague’deki beşinci takımı olacak. Yıldız oyucu daha önce Turkish Airlines EuroLeague arenasında Baskonia, Panathinaikos, Olimpia Milano ve CSKA Moskova formalarıyla sahne almıştı.

Analiz

AS Monaco geçtiğimiz günlerde uzun rotasyonun Will Thomas ile güçlendirmişti. Mike James transferiyle birlikte hücumda önemli bir silaha daha kavuştular. ABD’li oyun kurucu takımı oynatmak yerine daha çok kendi skoruna odaklı oyun anlayışıyla öne çıkan bir isim. EuroLeague’de daha önce sezonun sayı kralı olmayı başaran Mike James hücum özellikleri oldukça gelişmiş olsa da hücumda zaman zaman konsantrasyonunu kaybeden bir kara delik. CSKA döneminde koç Itoudis ile yaşadığı sorunlar onu soyunma odasında problemli bir figür olduğunu ispatladı. Atletik özellikleri ve şut tehdidiyle Avrupa standartlarında önemli bir skorer ve takımın sürükleyicisi olabilecek bir oyuncu.