2 Ekim 2023

Euroleague Koçlar Birliği’nden Scariolo’ya Destek Mesajı!

Koç Sergio Scariolo, bu haftanın başında yapılan basın toplantısında Virtus Bologna’ya dair açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamalar tecrübeli antrenörün İtalyan ekibindeki sonunu getirdi.

Bologna, koç Scariolo ile yolların ayrıldığını açıkladı. Açıklamada Scariolo’nun basına yaptığı açıklamaların bu kararın ana nedeni olduğu belirtildi.

Sezon öncesi yaşanan bu şok olayın ardından EuroLeague Koçlar Birliği bir açıklama yayınladı ve Scariolo’ya haksızlık yapıldığını belirtti:

Virtus Bologna, sezon başlamadan önce koçunu kovmaya karar verdi. Her kulübün geleceği için en iyi kararları verme hakkı vardır, bunlardan biri de koçlarını kovmak ya da işe almaktır. Fakat EHCB olarak bu senaryoda yıllarca en üst seviyede koçluk yapmış, Olimpiyat finali görmüş, Avrupa ve Dünya şampiyonu olmuş harika bir profesyonele beklenmedik şekilde haksızlık yapıldığını düşünüyoruz. Her kontratın belli sorumlulukları bulunur, bunun yanında iki tarafın da belli hakları vardır. Bu yüzden Virtus Bologna’nın Sergio Scariolo’ya karşı olan sorumluluklarını yerine getirmesini bekliyoruz.

Üyelerimizden biri olan Sergio Scariolo’nun yanındayız ve ona her şekilde destek olacağız.

Euroleague Koçlar Birliği

Kaynak: Eurohoops