24 Temmuz 2024
Michael Jordan

Michael Jordan Ayakkabıları Rekor Satışla Sahibini Buldu

Basketbolun efsane isimlerinden biri olan Michael Jordan,  1985 yılındaki İtalya hazırlık maçında giydiği ayakkabılarla servete imza attı. Yıldız sporcunun maçta giymiş olduğu ayakkabılar rekor bir bedelle sahibini buldu.

Basketbolun yaşayan efsanelerinden biri olan Michael Jordan, 1985 yılında giymiş olduğu ayakkabılarla satış rekoru kırdı. İtalya’da oynanan bir hazırlık maçında giymiş olduğu ayakkabılar rekor bedelle satılırken, bir çift ayakkabı spor dünyasının gündemine oturdu.

Amerikan Basketbol Ligi olan NBA’de Chicago Bulls forması ile basketbolda adeta bir sembol haline gelen Michael Jordan, ayakkabıları ile de efsaneleşti.

Yıldız sporcunun 1985 yılında İtalya’daki bir hazırlık maçında giymiş olduğu bir çift ayakkabının toplamda 615 bin Dolar karşılığında satın alındığı öğrenildi.

Müzayede de rekor kıran fiyat, dünyada çok konuşulurken spor gündeminin de başlıca konuları arasına girdi.

Hedef 650 Bin Dolardı

Michael Jordan tarafından 1985 yılında İtalya’daki hazırlık maçında giyilen ayakkabılar, smaç yaparken pota camını kırmıştı. Herkesin hafızalarına kazınan bu görüntü ile ayakkabılar bir tarih yazarken, ayakkabılar ise Christie’s adlı bir müzayede şirketi tarafından satışa çıkarılmıştı.

İnternet sitesi üzerinden satışa çıkan ayakkabılar için ise 650 bin Dolar kadar bir satış bekleniyordu.

Her ne kadar hedefe ulaşılamamış olsa da, 615 bin Dolar ile ayakkabılar müzayedenin de rekorunu kırdı.

Güncel Yazılar