18 Temmuz 2024

Merkez Efendi Denizli Basket Yeni Sponsorunu Duyurdu!

Türkiye Basketbol 1. Ligi’ni şampiyon olarak noktalayıp gelecek sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele etmeye hak kazanan Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket yeni sponsorunu duyurdu.  Yukatel firmasıyla isim sponsorluk anlaşması imzalayan kulüp, anlaşmaya göre takımın yeni adı Yukatel Merkezefendi Belediyesi olacak.

Merkezefendi ilçesindeki bir restoranda gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Kulüp Başkanı Veli Deveciler, gelecek sezon için heyecanlı olduklarını söyledi. Yukatel Merkzefendi Belediyesi olarak Denizli’ye büyük başarılar yaşatmak istediklerini belirten Deveciler, Anadolu Ajansı’na verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı:

“Bizler bugünlere kolay gelmedik. Zorluklar çekerek, hak ettiğimiz yer olan Süper Lig’e şampiyon olarak çıktık. Yukatel markası ile birlikte güzel işler başaracağız ve kente büyük başarılar yaşatacağız. Türkiye’de ve zaman zaman uluslararası arenada bu heyecanı yaşamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.”

AA

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ise, Denizli’de bir ilki gerçekleştirdiklerini ve bu yüzden gururlu olduklarını dile getirerek şöyle konuştu:

“Merkezefendimizin artık basketbolda söz sahibi olacağına eminiz. Büyük bir mücadele ve azimle1 çok çalışarak buralara geldik. Bu bizim için çok gurur verici. Bunun ilimize ve ilçemizi çok büyük katk1ısı olacak. Bu anlamda hedefimiz Süper Lig ’de kalıcı olmak. Bu yolda emin adımlarla gidiyoruz.”11

AA

Yukatel Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Karataş ise, takıma ellerinden gelen tüm desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti. Basına verilen demecin ardından Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket’te baş antrenör Zafer Aktaş, ve teknik ekiple sözleşme yenilendi.

İmza törenine Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Yukatel Denizlispor Başkanı Ali Çetin, basketbol takımı oyuncu ve teknik heyeti ve diğer ilgililer katıldı.