Maccabi Tel-Aviv Zizic’in Yerine Uzun Takviyesi Yaptı

Posted by

Ante Zizic’ten kas yırtığı yüzünden altı hafta faydalanamayacak olan Turkish Airlines EuroLeague takımlarından Maccabi Tel-Aviv uzun rotasyonuna beklenen takviyeyi yaptı.

Bu hafta başlayacak EuroLeague sezonu öncesi İsrail temsilcisi geçen sezonu AS Monaco’da geçiren Fransız uzun Mathias Lessort ile iki aylık geçici sözleşme imzaladı.

Zizic’in sakatlığının ardından Maccabi’nin uzun rotasyonuna takviye yapması bekleniyordu. Hatta uzun rotasyonunda boşalan yer için ABD’li uzun Alex Tyus’ın ismi İsrail kulübüyle anılıyordu.

Mathias Lessort geçtiğimiz sezon 7Days EuroCup’ta şampiyonluğa ulaşan AS Monaco’da forma giyiyordu. Kariyerinde daha önce 2017-18’de Kızıl Yıldız ve 2019-20 sezonunda Bayern Munich ile EuroLeague tecrübesi bulunan Fransız uzun iki sezonda Turkish Airlines EuroLeague’de Bayern ve Kızıl Yıldız formalarıyla 52 maça çıktı. Bu karşılaşmalarda 6.5 sayı ve 4.2 ribaunt ortalamaları yakaladı.

26 yaşındaki Mathias Lessort AS Monaco formasıyla geçen sezon 7Days EuroCup final serisinde Unics Kazan karşısında 25 sayı, 9 ribaunt ve 3 blok ortalamaları yakalayarak takımının şampiyonluğunda önemli pay sahibi olmuştu.

Lessort’un ismi yaz döneminde eski takımı Kızıl Yıldız ile de anılmıştı.