18 Ağustos 2022

Maccabi Tel Aviv Austin Hollins’i Kadrosuna Katıyor

Turkish Airlines EuroLeague’in güçlü ekiplerinden Maccabi Tel Aviv, şu ana kadar transfer döneminin en aktif takımlarından biri oldu. Koçluk görevine eski efsane oyuncularından Oded Kattash’ı getiren İsrail temsilcisi son olarak geçen sezonu Kızıl Yıldız’da geçiren şutör Austin Hollins ile büyük ölçüde anlaştı.

Austin Hollins, 2014 NBA draftine girmesine karşın seçilemedi. Ardından Fransa LNB Pro B’de bir sezon geçiren Amerikalı şutör, daha sonra 2015 yazında NBA Yaz Ligi’nde şansını denese de Brooklyn Nets ile istediği performansı sergileyemedi. 2015-17 sezonları arasında kariyerine Finlandiya’da devam eden 32 yaşındaki şutör gard ardından Almanya easyCredit BBL’de geçirdiği iki sezonda yaptığı çıkışla VTB Ligi’nden Zenit ile anlaştı.

Zenit ile Turkish Airlines EuroLeague’de geçirdiği iki sezonun ardından 2021 yazından Kızıl Yıldız’a geçen Austin Hollins, geçen sezon Sırp temsilcisiyle EuroLeague’de 28 maça çıkarken yayın gerisinden %31.2 isabetle 8.1 sayı, 1.9 ribaunt, 1.0 asist ve 1.0 top çalma ortalamaları yakaladı.

Maccabi Tel Aviv, yaz döneminde şimdiye kadar Bonzie Colson, Alex Poythress ve Guy Pinini’yi kadrosuna katmıştı.