19 Temmuz 2024

Maç Sonu Analizi: Eksik Türk Telekom, Cluj’u Geçerek 7 Maç Sonra Kazanmayı Hatırladı!

BKT EuroCup B grubu 10. hafta mücadelesinde önemli eksikleri bulunan temsilcimiz Türk Telekom konuk ettiği Cluj Napoca‘yı 95-84’lük skorla geçerek 7 mağlubiyetlik kötü serisine son vermiş oldu.

Bu sonuçla temsilcimiz derecesini 2-8 yaparak son sıradan kurtuldu, 9. sıraya yükseldi. Rumen ekibi ise 7-3 ile 3. sıraya geriledi.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Hem Adams hem de McDuffie’den yoksun olan, 3 yabancı ile mücadele etmek zorunda kalan Telekom’da James Palmer 24 sayı, 3 ribaund, 5 asist, 3 top çalma ile yıldızlaşırken, Tyrone Wallace 15 sayı, 6 ribaund, 7 asist, Steven Enoch 14 sayı, 3 ribaund, Okben Ulubay 12 sayı, 2 ribaund, 3 saist, 2 top çalma ve İsmail Cem Ulusoy 12 sayı, 4 ribaund, 5 asist ile galibiyeti geitren diğer isimlerdi.

Misafir takımda ise Patrick Richard 15 sayı, 3 ribaund, 6 asist, Andrija Stipanovic 15 sayı, 3 ribaund, 2 asist, D.J. Seeley 13 sayı, 3 ribaund, 2 asist, Karel Guzman 12 sayı, 2 ribaund, 3 asist, 3 top çalma ve Jarel Eddie 12 sayı, 4 ribaund ile direnen başlıca isimlerdi.

EDİTÖR YORUMU:

İlk dakikalarda eski Beşiktaşlı Seeley canımızı yaktı biraz ama sonrasında savunmada vidaları sıktık ve çaldığımız toplarla bulduğumuz kolay sayılar sayesinde ütünlüğü ele geçirdik. Çember altında Enoch ile Stipanovic sert ve fiziksel oyununa karşılık vererek üretimi sürdürdük, ilk çeyreği de 26-18’lik skorla önde tamamladık. İkinci çeyrekle beraber ayağımızı gazdan çekmedik ve Palmer liderliğinde farkı arttırdık, çift hanelere kadar yaklaştık. Ancak hücumda yaptığımız basit top kayıplarını cezalandırdıkları gibi çember altında da Stipanovic’i verimli kullanmaya başladılar ve bu sayede de farkı 1 sayıya düşürürerek maça ortak oldular. Palmer’ın tekrar devreye girmesiyle açık alanda üst üste sayılar bulduk ve farkı güvenli noktalara getirdik, soyunma odasına da 53-48 önde girdik.

İkinci yarıya hücumda kötü bir giriş yaptık, ritmimizi kaybettik. Palmer’ın durduğu bu anlarda Wallace sorumluluk alarak takımın skor yükünü çekmeye başladı. İsmail Cem’in de üst üste 2 kritik üçlükle partiye katılması sayesinde farkı 5-7 baremine tekrar getirmiş olduk. Ancak üçüncü çeyreğin sonunda hücumdaki basit hatalar yine canımızı yaktı ve Cluj bir kez daha geri dönerek 30 dakikanın sonunda maça ortak oldu, final çeyreğine 66-66 beraberlikle girildi. Yine ihtiyaç anında camı kırdık ve Wallace sahneye çıktı! Amerikalı guardın akıllı penetreleri ve gerektiğinde ekstra pası vermesi, arkadaşlarının da asiste çevirmesiyle farkı bitime 4 dakika kala nihayet istediğimiz noktalara, çift hanelere getirdik. Maçın son kısmında mental olarak da çok iyi ayakta duran, bu kez basist hatalar yapmayan Telekom rakibinin tekrar dönmesine, yaklaşmasına izin vermedi ve 95-84’lük önemli bir galibiyet elde etti.

Koç Ernak’ın göreve geldiği günden bu yana en iyi Telekom’u izledik diyebiliriz. Üzerindeki ölü toprağını nihayet atmış olan Palmer ve Wallace liderliğinde yerli oyuncular İsmail Cem, Okben, Metehan’dan da en yüksek verimi alan Ankara ekibi savunmada yine tam olarak isteneni verememiş olsa da hücumdaki pas trafiği, yüksek verimlilik ve maç sonunu iyi oynama becerleri ile dikkat çekti, sezonun geri kalanı için pozitif sinyaller verdi.