22 Mayıs 2024

Maç Sonu Analizi: Beşiktaş, Londra Deplasmanında Kayboldu!

BKT EuroCup A grubu 16. hafta mücadelesinde temsilcimiz Beşiktaş Emlakjet konuk olduğu London Lions karşısında hiç varlık gösteremedi ve 93-72’lik skorla farklı bir yenilgi aldı.

Bu sonuçla İngiliz ekibi derecesini 11-5 yaparak ikinci sıradaki Hapoel ile durumu eşitlemiş oldu. Temsilcimiz sie 9-7 ile 5. sırada kalmayı sürdürdü.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Ev sahibi ekipte Matt Morgan 20 sayı, 4 asist ile öne çıkarken, Gabe Olaseni 12 sayı, 6 ribaund, 2 asist, David Nwaba 12 sayı, 4 ribaund, 3 asist ve Donte Grantham 12 sayı, 6 ribaund, 2 asist ile galibiyeti getiren diğer isimlerdi.

Siyah beyazlılarda ise Matt Mitchell 16 sayı, 4 ribaund, Kyle Allman 13 sayı, Derek Needham 10 sayı ve Angel Delgado 10 sayı, 8 ribaund, 2 asist ile direnen başlıca isimlerdi.

EDİTÖR YORUMU:

Beşiktaş deplasmanda olmasına rağmen maça iyi başlayan taraftı, özellikle hücumdaki üretken oyunumuz sayesinde ilk bölümü 6-11 ile önde geçtik. Ancak çeyreğin sonuna doğru savunmadaki sertliğimiz azalmaya başladı ve daha rahat hücum eden ev sahibi ilk 10 dakikayı 18-17 önde geçmeyi başardı. İkinci çeyreğe adeta ev sahibi olduğunu hatırlayarak başlayan Lions, 8-0’lık önemli bir seri yakaladı ve farkı çift hanlere dayandırdılar… Needham’dan gelen üçlüklerle direnmeye çalışsak da Matt Morgan ve Nwaba’nın hücum etkinliğine çare bulamayınca momentum yine onların elinde kaldı. İngiliz ekibi tam sahada istediği gibi koşarak atletik oyuncularını verimli kullandı ve soyunma odasını farkı iyice açarak, 47-33 önde girdi.

İkinci yarıda guardlarımız yerine Mitchell ve Delgado ile çembere daha yakın oynayarak üretimi geliştirmeyi başardık ki bu sayede de farkı tek hanelere, makul noktalara getirdik. Tam 7 sayı bandına inip umutlanmıştık ki eski dost Matt Morgan tekrar devreye girdi ki kendi skoru yetmiyormuş gibi asistleriyle uzunları da besleyerek momentumu tekrar ele geçirmelerini sağladı, 30 dakikayı 68-50 gibi net bir üstünlükle geçtiler… Final çeyreğinin ilk bölümünde Allman ve Mitchell’ı devreye sokarak onların bireysel çabalarından olumlu şekilde yararlandık ve farkı bir kez daha tek hanelere, 9 sayıya düşürmeyi başardık. Ancak maç boyunca olduğu gibi son çeyrekteki bu geri dönüşümüze de önce Matt Morgan sonra da çember altında Olaseni ve Grantham ile cevap vererek bizi durdurup sonrasında da farkı açarak kapanmayacak noktalara taşıdılar. Direncimizin iyice kırıldığı son dakikalarda fark artmaya devam etti, sahadan 93-72 gibi kalp kırıcı bir skorla mağlup ayrıldık…