29 Mart 2023

Luka Doncic Polonya Mağlubiyetinin Ardından Açıklamalarda Bulundu

FIBA EuroBasket çeyrek finalinde Polonya karşısında 23 sayı farktan geri gelmesine karşın maçın karşılaşmayı 87-90 kaybeden Slovenya’da, bitimine 4 dakika kala faul problemi nedeniyle oyun dışı kalan Luka Doncic, mağlubiyetin ardından açıklamalarda bulundu.

Sloven yıldız karşılaşmanın ilk yarısında takım arkadaşı Edo Muric ile çarpışırken, ikinci yarı öncesi belindeki ağrılar yüzünden iğne olduğunu ve %100 performansını sahaya yansıtamadığını şöyle belirtti:

“Bugün %100’ümde değildim. Üçüncü çeyrekte bir enjeksiyon aldım ve bu EuroBasket’te çok fazla mesai yaptım. Ama bugün çok kötü oynadım, takımımı ve bizi destekleyen tüm ülkemi hayal kırıklığına uğrattım. Bu benim hakkımda. Geriye dönüp bu oyuna bakmalı ve daha iyi olmalıyım.”

Polonya karşısında sakat sakat oynamasına karşın 14 sayı, 11 ribaunt ve 7 asistle mücadele eden Dallas Mavericks’in yıldızı mağlubiyeti şu şekilde değerlendirdi:

“Polonya’nın hakkını vereceğim. Çoğunun favorisi biziz ama Polonya’nın da Belçika gibi harika bir takımı var. Bu EuroBasket’i görmek inanılmazdı, seviye inanılmazdı. Geçemediğimiz için üzgünüm ama bence bu EuroBasket başka bir şeydi: bir sürü harika takım var. Her zaman ülkemi temsil edeceğim. Elimden geldiğince ve sağlıklı olduğumda her zaman ülkemi temsil edeceğim.”

Polonya cephesinde Mateusz Ponitka 26 sayı, 16 ribaunt ve 10 asistle Slovenya karşısında triple double yaparak maçın MVP’si oldu. Doncic, Ponitka’nın performansına ilişkin olaraksa şunları dile getirdi:

“Muhteşem bir oyun çıkardı. Şaşırmadım, ona karşı birkaç kez oynadım, o harika bir oyuncu ve harika bir lider. Muhtemelen o NBA tipi bir oyuncu, ama ben bir GM değilim.”

Eurohoops