25 Mart 2023

LeBron James Las Vegas’ta Bir NBA Takımı Satın Almak İstiyor

Los Angeles Lakers’in yıldızı LeBron James, geçtiğimiz günlerde kişisel serveti 1 milyar doları aşan ilk aktif basketbolcu olmuştu. Daha önce Forbes’a verdiği demeçte Kral lakaplı oyuncu önümüzdeki yıllarda bir NBA takımı satın almak istediğini dile getirmişti.

LeBron James, NBA yönetiminin ligdeki takım sayısının arttırmasının ardından Las Vegas’da kurulması beklenen ekibi satın almak istediğini belirtti. Hali hazırda Boston Red Sox ve Liverpool gibi dünya devi kulüplerde hissesi bulunan yıldız basketbolcu, basına verdiği demeçte konuyla ilgili şunları dile getirdi:

“Kendi takımıma sahip olmak istiyorum.”

Hali hazırda NBA Yaz Ligi’ne ev sahipliği yapan Las Vegas’ta önümüzdeki yıllarda ligin genişleme planları çerçevesinde yeni bir takım kurulması planlanıyor.

LeBron James aktif basketbolcular içinde milyarder olan ilk isim olurken, daha önce Michael Jordan profesyonel kariyeri bittikten sonra bu eşiği aşmıştı. Görünüşe göre LeBron James Michael Jordan’ın yolundan giderek NBA’de bir takım sahibi olacak.

37 yaşındaki süper yıldız halen all-star seviyesinde oynamayı sürdürüyor. Bu sezon sakatlıklardan dolayı birçok maç kaçırmasına karşın ligin en iyi üçüncü beşinde kendisine yer buldu. Bunun yanında LeBron James’in oğluyla aynı takımda oynama hayalleri kurduğu bilinen bir şey. 2024 NBA draftinde seçilmesi beklenen Bronny James ile beraber oynamak istediğini her fırsatta dile getiren süper yıldız,  konu oğluyla aynı takımda oynamak olduğunda meselenin finansal yönüyle ilgilenmediğini dile getirdi.