25 Mart 2023

Lakers, Lillard ve Grant’e Son Çeyrekte Teslim Oldu

Los Angeles Lakers’da kötü gidiş sürüyor. 2022-23 NBA sezonunun üçüncü maçında evinde Portland Trail Blazers’ı konuk eden Lakers, rakibine 104-106 yenilerek galibiyet hasretini üç maça çıkardı. Blazers ise üçüncü maçından da galibiyetle ayrılarak yoluna kayıpsız devam etti.

Lakers, maça tutuk başlarken ilk çeyrekte Lillard’ın skorer oyunuyla Blazers skor üstünlüğünü ele aldı. İkinci çeyrekte Lakers oyunu dengelese de sezon genelinde yayın gerisinden sergilediği kötü şut performansı sürdü.

Üçüncü çeyrekte oyuna LeBron James ve Anthony Davis ile ağırlık koyan ev sahibi ekip yakaladığı seriyle öne geçmeyi başardı. Fakat son çeyrekte sahne alan Lillard ve arkadaşları son iki buçuk dakikada Lakers karşısında 11-4’lük seri yakalayarak maçı kazanmayı bildi.

MAÇIN TÜM İSTATSİTİKLERİ İÇİN BKNZ:

Los Angeles Lakers’da LeBron James 31 sayı, 8 ribaunt, 8 asist, 2 top çalma ve 2 blokla oynasa da mağlubiyeti önleyemedi. Anthony Davis 22 sayı, 10 ribaunt 6 blokla iyi bir performans sergilerken son çeyrekte sadece 1 top kullandı ve etkisizdi.

Portland Trail Blazers cephesindeyse Damian Lillard yayın gerisinden 6/13 isabetle 41 sayı üreterek galibiyette başrolü oynadı. Josh Hart 9 sayı, 16 ribaunt, 5 asist ve 2 top çalmayla galibiyete katkı verirken, Jerami Grant ise 16 sayı üretti.