3 Ekim 2022

Lakers Gelecek Sezon Başarı Yakalamak İçin Westbrook’u Daha Verimli Kullanmak Zorunda

Russell Westbrook‘un Los Angeles Lakers’daki durumu halen NBA gündeminin ana maddelerinden biri. Yıldız oyuncu hakkında net olan bir şey varsa, o da Los Angeles Lakers’ın ondan daha iyi oynamasını ve takımda kalması durumunda sisteme katılmasını beklemesi.

Yahoo Sports’tan Chris Haynes’e göre Lakers, Westbrook’un özellikle köşeden kullandığı üçlük atışlarında verimliliğini artırmasını umuyor.

2021-22’de şutlarının yüzde 50’sini sol köşeden kullanan Westbrook, sağ köşe üçlüklerinde sadece yüzde 33,3’lük bir isabet oranı yakalayabildi. Ayrıca sağ köşeden sola oranla çok daha az şut denedi. Savunmanın dikkatinin LeBron James ve Anthony Davis’in üzerinde olduğunu düşünürsek kesinlikle daha fazlasını yapabilirdi.

Westbrook, geçmiş sezondaki yayın gerisinden %29.3 ile oynadı, bu yüzden Lakers’ın hücumda yaşadığı verimlilik sorunlarını anlamak kolay. Bir unvan için rekabet etmek için herhangi bir şans istiyorlarsa, Russ’ın sadece çembere saldırırken değil, sahanın her yerinden bir tehdit olmasına ihtiyaçları olacak.

Yine de Russell Westbrook’un kulüpteki geleceği halen tartışma konusu. Daha önce de belirtildiği gibi, son haftalarda ismi özellikle Kyrie Irving kovalamacasının ortasında takas söylentilerine konu oldu. Ancak daha önce bildirildiği gibi, Eylül sonunda eğitim kampı başlamadan önce All-Star gard konusunda nihai kararı vermek zorundalar. Durum ne olursa olsun, Lakers gerekirse Westbrook ile yola devam etmeye hazır görünüyor.