26 Mart 2023

Lakers, Bojan Bogdanovic’i Gözüne Kestirdi

2022-23 NBA sezonuna istediği başlangıcı yapamayan Los Angeles Lakers’in kadrosunda revizyon yapmak istediği uzun süredir biliniyor.

The Athletic’ten Shams Charania’nın raporuna göre Lakers son olarak Detroit Pistons tarafından takasa açık hale getirilen Hırvat şutör Bojan Bogdanovic’i kadrosuna katmak istiyor.

Bojan Bogdanovic, bir dönem ülkemizde Fenerbahçe Beko forması giydikten sonra 2014 yazında NBA’in yolunu tutmuştu. Amerikan Basketbol Ligi’nde geçirdiği 8 sezonda Brooklyn Nets, Utah Jazz, Indiana Pacers formalarını terleten keskin şutör, bu yaz takasla Detroit Pistons’ın yolunu tuttu.

Yeni kurulan kadrosuyla sezona istediği başlangıcı yapamayan Detroit Pistons, son olarak takımın yıldız gardı Cade Cunningham’ın sakatlığından dolayı sezonu kapatmasının ardından 33 yaşındaki Bogdanovic’i takımdan göndermeye karar verdi.

Shams Charania’nın raporuna göre, Lakers, Bojan Bogdanovic’i yanı sıra New York Knicks’ten ayrılması gündemde olan Evan Fournier ve Cam Reddish gibi kanatlarla da ilgileniyor.

Bojan Bogdanovic, bu sezon Pistons formasıyla yayın gerisinden %43.7 isabetle 21.0 sayı, 3.6 ribaunt ve 2.4 asist ortalamaları yakaladı.