16 Nisan 2024

Lakers, Bojan Bogdanovic İçin Utah Jazz’ın Kapısını Çalıyor

Geçen sezonki hayal kırıklığının ardından koç Frank Vogel ile yolları ayıran ve başa Milwaukee Bucks’ın asistanı Darvin Ham’i getiren Los Angeles Lakers, kanat rotasyonuna takviye yapmak istiyor.

The Athletic’ten Tony Jones’un raporuna göre Lakers; kadrosundaki şutör eksikliğini Utah Jazz’dan ayrılması gündemde olan Bojan Bogdanovic ile kapatmak istiyor. Hırvat şutöre Phoenix Suns, New York Knicks ve Dallas Mavericks’in de ilgisi olduğu biliniyor.

Lakers, yaz döneminde daha önce Utah Jazz ile gerçekleştirdiği takasla Talen Horton-Tucker ve Stanley Johnson karşılığında Patrick Beverly’yi kadrosuna katmıştı. İki takım arasında Bogdanovic için takas görüşmeleri sürse de; anlaşmaya yakın olduklarına dair bir rapor çıkmadı.

Hırvat şutör bu sezon kontratının son senesine girecek ve yıllık 19.3 milyon dolarlık maaşı var. Geçtiğimiz sezon Jazz formasıyla 69 maçta yayın gerisinden %39 isabetle 18.1 sayı ortalaması yakaladı.

Yaz döneminde kadrosundan iki yıldızı Rudy Gobert ve Donovan Mitchell’i takasla gönderdikten yeniden yapılanma sürecine giren Jazz’ın hali hazırda Mike Conley, Bojan Bogdanovic, Jordan Clarkson ve Rudy Gay gibi tecrübeli isimlere gelecek tekliflere açık olduğu biliniyor.