20 Haziran 2024

Kokoskov: “Daha Çok Yapmamız Gereken İş Var.”

Fenerbahçe Beko‘nun çiçeği burnunda koçu Igor Kokoskov, TÜBAD turnuvasında gelen şampiyonluk sonrası açıklamalarda bulundu.

Turnuva finalinde Darüşşafaka’yı 72-94 gibi farklı bir skorla geçerek şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe Beko‘nun başantrenörü kulüp televizyonuna verdiği açıklamadada ifadeleri kullandı:

İki maçı kazanmak da çok güzel ama daha çok yapmamız gereken iş var. Şu ana kadar hazırlık sürecinde 4 maç oynadığımız olmamıştı. Zorlu bir süreç yaşıyoruz. Birkaç hazırlık maçımız daha vardı, iptal edildi. Gerçekten daha fazla hazırlık maçı oynamamız gerekiyordu. Önümüzdeki haftalarda gerçekten oynamamız gereken basketi oynayacağız. Yolumuz, hedefimiz belli. Zaman ilerledikçe, oynadıkça çok daha iyi olacağız.

Fenerbahçe Spor Kulübü Resmi Web Sitesi

Sarı lacivertlilerin elinde çok geniş bir kadro var ve koç Kokoskov’un da dediği gibi pandemi nedeniyle sezon öncesi çok az hazırlık maçı yapabildiler, tüm oyuncularını kullanma şansı bulamadığı gibi adaptasyon sürecinin de henüz başındalar. Bu nedenle sezon içerisindeki maçlarda bu süreci tamamlamaları gerekecek. Diğer taraftan yeni transferlerden Eddie ile Brown’ın performansları ile göz doldurdu, hazırlık dönemini iyi geçirdiler ve yeni sezonda takımın önemli parçaları olacaklarını gösterdiler.