26 Mayıs 2024

Koç Sarıca, Afyon Galibiyetini Değerlendirdi

ING Basketbol Süper Ligi 24. hafta mücadelesinde Pınar Karşıyaka deplasmanda HDI Sigorta Afyon Belediyespor’u 69-75’lik skorla yenmeyi başarmıştı.

Karşılaşmanın ardından koç Ufuk Sarıca açıklamalarda bulundu:

Sözlerime ilk olarak HDI Sigorta Afyon Belediye’yi tebrik ederek başlamak istiyorum. Bu sezon gerçekten önemli bir iş yapıyorlar. Önemli galibiyetler aldılar. İstikrar önemlidir ve bunu da sürdürebiliyorlar.

Bugün, özellikle ilk üç periyot bize göre daha iyi oynadılar ancak bizim şöyle bir özelliğimiz var ki oyuncularımız, kötü günde bile pes etmiyor ve vazgeçmiyor. Bugün de vazgeçmediler. İlk yarıda çok kötü bir enerjideydik.

Maçtan önce D. J. Kennedy’nin sakatlığı nüksetti, Mahir Ağva’yı rahatsızlığı nedeniyle buraya getiremedik. Raymar Morgan’ın da bel ağrılarına rağmen oynamasıyla beraber bunlar, bizim var olan enerjimizi düşürüyor. Ancak sahada pes etmeyen bir Pınar Karşıyaka var.

Geriden gelerek bence ligin en önemli deplasmanlarından birinde iyi oynayan, önemli bir takımı yendik. Bundan dolayı çok mutluyum. Ligde de iyi gidişatımızı sürdürüyoruz. Afyon için söylediğim şeyi kendi takımım için de söylemek istiyorum: Sporda istikrar bir iştir, önemli bir meziyettir bence.

Şimdi bir gün dinleneceğiz çünkü sağlıklı olmamız şart. Önümüzdeki hafta İsrail’de Hapoel Holon ile oynayacağımız çok önemli bir deplasman maçımız var. Geçen hafta da deplasmandaydık, bugün Afyon’dayız.Oyuncuların tam bir dinlenmeye ve tedaviye ihtiyacı var. Dinlenmenin ardından önümüzdeki hafta oynayacağımız Hapoel Holon ve Anadolu Efes maçlarına hazırlanacağız.

Karşıyaka Spor Kulübü