12 Temmuz 2024

Koç Mitrovic, Dijon Mağlubiyeti Sonrası Açıklamalarda Bulundu

FIBA Şampiyonlar Ligi son 16 turu J grubu ikinci maçında temsilcimiz Galatasaray Ekmas konuk ettiği Dijon karşısında 25 sayılık farkı koruyamadı ve sahadan 93-96’lık skorla mağlup ayrıldı.

Karşılaşmanın ardından Galatasaray’ın Karadağlı koçu Zvezdan Mitrovic açıklamalarda bulundu:

Bugünkü gibi bir maçtan sonra yorum yapmak çok zor. Bence maç öncesi Dijon’a, sistemlerine ve savunmalarına karşı olabilecek en maksimum şekilde hazırladık. Son çeyreğe kadar da her şey harika ilerliyordu. Herkes maçın bittiğini sandı ve orada da top kayıpları başladı. Sonra da bu tip muhteşem oyundan sonra son çeyreği 33-10 ile kapadık ve maçı kaybettik. Dijon’u kutluyorum.

Basketbol böyle bir oyun. Pazar günü lig maçında Petkim’e karşı 1 dakika kala 6 sayı gerideyken geri dönmeyi başarmıştık. Bugün ise maalesef maçı kaybettik. Belki de bir üst tura çıkma şansımızı da kaybettik. Yine de hala şansımız var, savaşacağız. Maç sonunda hakemlerin bazı hatalı kararları vardı ama mağlubiyetin gerekçesi bu değil. Bizim yaptığımız hatalara kıyasla bu hiçbir şey.

İstifa etmeyi düşünüyor musunuz sorusuna ise Mitrovic, şu şekilde yanıt verdi:

stifa etmek için bir sebep göremiyorum. (Soruyu soran kişiye) Siz kimsiniz? Çok ilginç. İlk defa basın toplantısına birisi geldi ve bana söyle bir soru sordu. Gerçekten çok profesyonelce. Ben koç olarak elimden gelenin en iyisini yapıyorum. Belki de basketbolu benden daha iyi biliyorsunuzdur. Ben ve ekibim elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz, içeride bazı problemlerimiz var ama bu basın toplantısının konusu değil. Basketbolu anlayan herkes 30 dakika boyunca rakibi parçalayan oyunumuzu görmüştür. Benim elimde uzaktan kumanda yok, böyle devam etmesini sağlayamam. Maalesef hatalar oluyor. Sorunlu bir süreçten geçtikten sonra son 13-14 maçta 11 galibiyet alan bir takım yarattık. Ben Galatasaray’dan istifa etmeyi istemiyorum.

Eurohoops