22 Mayıs 2024

Koç Mijatovic ve Hollatz, Bologna Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Turkish Airlines Euroleague play-in turnuvası tamam mı devam mı maçında temsilcimiz Anadolu Efes, 16 Nisan Salı günü saat 21:00’da Sinan Erdem’de Virtus Bologna‘yı konuk ediyor.

Karşılaşma öncesi Anadolu Efes‘in başarılı koçu Tomislav Mijatovic açıklamalarda bulundu:

Euroleague sezonumuzdaki nihai hedefimize ulaşmak için önemli bir Play-In adımını attıktan sonra, şimdi kendi sahamızda Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki müthiş taraftarımızın önünde çok tecrübeli bir takıma karşı oynayarak bir başka önemli adımımızı atıyoruz. Rakibimizin kadrosunda bir numaralı pozisyondan beş numaraya kadar çok tecrübeli Euroleague oyuncuları var. Kendi sahamızda 40 dakika boyunca savunma sertliğimizi, ribaunt konsantrasyonumuzu ve hücumdaki enerjimizi ortaya koymamız, hedefimiz olan galibiyete ulaşmamızın anahtarı olacaktır.

Anadolu Efes SK

Alman guard Justus Hollatz ise şu ifadeleri kullandı:

Bu maç bizim için ölüm kalım maçı olduğundan dolayı fazlasıyla fiziksel mücadeleye sahne olacak. Virtus Segafredo Bologna tehlikeli oyunculara sahip tecrübeli bir takım. Hücumda kolay şutlar yaratabilmek için iyi savunma yapmamız gerekiyor. Topu iyi bir şekilde paylaşmalıyız ve mücadeleye hazır olmalıyız.

Anadolu Efes SK