12 Temmuz 2024

Koç Mijatovic ve Erten, Maccabi Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Turkish Airlines Euroleague 26. hafta mücadelesinde temsilcimiz Anadolu Efes, güvenlik sebebiyle İstanbul yerine Letonya’nın Riga kentinde oynanacak maçta Maccabi Tel Aviv ile karşılaşacak.

8 Şubat Perşembe günü saat 20:30’da Arena Riga’da oynanacak karşılaşma öncesinde Anadolu Efes‘in çiçeği burnunda koçu Tomislav Mijavotic açıklamalarda bulundu:

Euroleague’de bu hafta çok tehlikeli ve zorlu bir takımla karşı karşıya geleceğiz. Maccabi Playtika Tel Aviv, sezonun başından itibaren çok yüksek tempoda ve etkili bir basketbol oynamakta. Önümüzde çalışmamız ve kazanmamız gereken önemli bir maç var. Biz Anadolu Efes’iz. Hedefimiz olan galibiyete ulaşmak için kendi tempomuzu rakibimize kabul ettirmeli ve en iyi oyunumuz ortaya koymalıyız.

Anadolu Efes SK

Milli oyuncu Erten Gazi ise şu ifadeleri kullandı:

Maccabi Playtika Tel Aviv maçı için Riga’ya gidiyoruz. Ev sahibi olarak oynayacağız. Maccabi Playtika Tel Aviv çok hızlı basketbol oynayan bir takım. Bu nedenle hücumlarda daha dikkatli olmamız ve onlara hızlı hücum şansı tanımamamız gerekiyor. Zorlu bir mücadele olacak. Onlar da şu an ritim bulmuş durumda. Bizim için mutlaka kazanmamız gereken bir maç. Umarım İstanbul’a galibiyet ile döneceğiz.

Anadolu Efes SK