19 Temmuz 2024

Koç Memnun ve Macon, Sassari Maçı Sonrası Konuştu

FIBA Şampiyonlar Ligi normal sezon son maçında temsilcimiz Galatasaray, formalite için çıktığı maçta konuk ettiği Sassari’ye 81-92’lik skorla yenilmişti.

Karşılaşmanın ardından sarı kırmızılıların yeni koçu Ekrem Memnun açıklamalarda bulundu:

Öncelikle bu maçı bir hazırlık, gelişim maçı olarak görmek istiyorduk ama bugün sahada bu gerçekleşmedi. Üzerinde çalışmamız gereken birçok şey var, bir araya gelmeliyiz. Her şeye sıfırdan başlamamız gerekiyor. Her gün çalışmalı, her gün değişmeli ve oyunumuzu, savunmamızı geliştirmeliyiz. Fakat bu ödevimiz ve bunu yapacağız. Sezonun kalanı için hazır olacağız ve oyunumuzu da geliştireceğiz. Maalesef Şampiyonlar Ligi’ndeki son maçımıza çıktık. Daha iyi bir şekilde bitirmek isterdik ama maalesef yapamadık. TOP 16’ya çıkan takımlara şans ve başarılar diliyorum.

Tivibu Spor & Eurohoops

Skorer oyuncu Daryl Macon ise şu ifadeleri kullandı:

Maçı kazanmak için sahaya yeterince güçlü çıkmadık. Geriden geldik. Üzerinde çalışmamız gereken birçok şey var. Bunları maça taşımayı öğrenmeliyiz. Birlikte kalmalıyız. Daha iyiye gitmeye devam etmeliyiz. Maçlarımızı izleyip neleri yanlış yaptığımızı görmeye çalışmalıyız. Mümkün olduğunca her şeyi düzelteceğiz.

Tivibu Spor & Eurohoops