18 Temmuz 2024

Koç Kokoskov ve De Colo, Zenit Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundular

Turkish Airlines Euroleague 24. hafta mücadelesinde temsilcimiz Fenerbahçe Beko, Ülker Spor Salonu’nda Zenit’i ağırlayacak.

Karşılaşma öncesi Fenerbahçe Beko‘nun başarılı koçu Igor Kokoskov açıklamalarda bulundu:

Zenit çok iyi bir takım. İyi basketbol oynuyorlar ve takımına çok hakim bir koça sahipler. Onlarla son karşılaştığımız döneme göre daha farklı bir ekip karşımızda olacak. EuroLeague’de ve VTB’de iyi durumdalar. Xavi Pascual’e çok saygı duyuyoruz. Bence takımıyla ikinci sezonunda harika bir iş çıkarıyor. Çok fazla formda oyuncuya, dış atışlarda etkili isimlere sahipler. Kevin Pangos bu takımın lideri, Zenit’in hücumlarını organize ediyor. Bizim için önemli bir meydan okuma olacak. Onlar da bizim gibi Play-off hedefine sahipler. Bu karşılaşmada evimizde olacağız. Biz bu karşılaşmaya aynı şekilde hazırlanacak ve aynı şekilde yaklaşacağız. Enerjimiz yüksek olmalı, rakibimizin artılarını iyi analiz etmeli ve oyun planımızı parkeye yansıtabilmeliyiz. Cuma günü bizim için büyük ve önemli bir karşılaşma olacak.

Fenerbahçe Resmi Web Sitesi

Sarı lacivertlilerin Fransız yıldızı Nando De Colo ise şu ifadeleri kullandı:

Zenit şu ana kadar harika bir sezon çıkarıyor. Çok iyi basketbol oynayan bir ekip. Çok sağlıklı bir ekip ruhuna sahipler, takım olarak hareket ediyorlar. Zor bir mücadeleye hazır olmalıyız. Bizim için önemli olan çok çalışmaya devam etmek ve kendi oyunumuza konsantre olmak. Son dönemde ortaya koyduğumuz oyunu tekrarlayabilmeliyiz. Bu mücadeleye hazırlanmak için idmanlarda çalıştıklarımızı parkeye yansıtmalıyız.

Fenerbahçe Resmi Web Sitesi