17 Haziran 2024

Koç Jasikevicus, Final Four Açılış Toplantısında Açıklamalarda Bulundu

Turkish Airlines EuroLeague’de Final Four heyecanının başlamasına saatler kala organizasyon öncesinde basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısında temsilcimiz Fenerbahçe Beko koçu Saras Jasikevicius da açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko’nun Litvanyalı koçu açıklamalarına şu ifadelelerle başladı:

Koçların bu noktaya gelme noktasında çok zorlu bir işi oldu, çok fazla sorumluluğumuz, çözmemiz gereken şeyler oldu. Oyuncular çıkarak en iyi oyunlarını oynayacaktır diye umuyorum. Tüm dünyanın gözü de burada olacak. Umarım sahaya iyi bir performans yansıtabiliriz.

Hep bir sonraki maçı düşünüyoruz. Biz meseleye böyle yaklaşıyoruz. Özellikle bu yolculukta baktığınızda hedefleri o sırada belirliyorsunuz ve bazı şeyleri düzelterek ilerlemeye çalışıyorsunuz. Gerçekten son derece tecrübeli bir takımım var. Pek çok farklı antrenörle, pek çok farklı sistemle çalıştılar. Yeni bir şey icat etmedik. Çok büyük hedefler koymamak lazım ama günlük hedefler koyarak ilerlemek lazım. Umarım maç günü de her şey planladığımız gibi gider. Sahaya çıkacağız ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Asist, sayı, Nigel’ın bireysel rekoru bunlar bizim için önemliydi. Biz burada ise 1 sayıyla bile olsa kazanmak için buradayız. 1 sayıyla bile olsa kazansak mutlu olurum.

Geçmişteki Final Four tecrübeleri sorulan Saras, “Ne öğrenip ne öğrenmediğime vurgu yapacak değilim. Final Four’da bir ribaund, bir faul fark yaratabiliyor. Skor üretmeniz lazım. Burada en önemli şey kendinize şanslar tanıyor olmanız lazım. Şu anda burada olmaktan son derece mutluyuz. Monaco’ya karşı olağanüstü zor bir seri yaşadık. Şimdi buradayız ve bu fırsattan yararlanmaya çalışacağız” sözlerini söyledi.

Başarılı koç, savaşmaları gerektiğini de söyledi ve “Ben her zaman oyuncularıma baskı üzerimizde olsun diyorum. O sorumluluğu hissedebilmek istiyoruz. Sahaya çıkmalı ve savaşmalısınız. Kim favoriymiş, kim değilmiş umurumda değil. Her gün sahada mücadelenizi ortaya koymalısınız. Ben buna inanıyorum” açıklaması ile ifadelerini sonlandırdı.