30 Mart 2023

Koç Itoudis, Partizan Galibiyetinin Ardından Değerlendirmelerde Bulndu

Turkish Airlines Euroleague 25. hafta mücadelesinde Fenerbahçe Beko konuk olduğu Partizan’ı 94-97’lik skorla geçmeyi başardı.

Karşılaşmanın ardından Fenerbahçe Beko‘nun başarılı koçu Dimitris Itoudis açıklamalarda bulundu:

Ne yazık ki Türkiye’de çok üzücü gelişmeler yaşandı. Çok sayıda insan hayatını kaybetti, biz de Fenerbahçe kulübü olarak bu süreçte depremden etkilenen insanların yanında olmaya çalıştık. Yine de hayat devam ediyor, biz de takım olarak daha iyiye gitmek durumundayız. Burada başta başkanımız Ali Koç ve basketboldan sorumlu yöneticimiz Sertaç Komsuoğlu olmak üzere herkes depremden etkilenen insanlara destek olabilmek için elinden gelen çabayı gösterdi. Umuyorum bir daha dünyanın herhangi bir yerinde böylesine üzücü olaylar yaşanmaz.

Maça dönecek olursam öncelikle takımımı yürekten tebrik ediyorum. Seyir zevki çok yüksek bir maç oldu, ilk yarı bir ara farkı çift hanelere kadar çıkardık ama sonrasında Partizan mücadele seviyesini arttırarak oyunu dengeledi. Özellikle ribaundlarda bize büyük üstünlük kurdular, karşılaşmayı da 14 hücum ribaunduyla tamamladılar. Biz ise böylesine zorlu bir deplasmanda 14 üçlük isabeti bulduk, kısalarımız Partizan baskısına karşı sürekli doğru tercihlerde bulundular. Bize karşı maç boyunca agresif bir baskı yapacaklarının bilincindeydik ve buna göre hücum ettik. Sonrasında Partizan risk alarak Dyshawn Pierre’den yardım getirmeye başladı, biz de üçlükleri bularak cezayı kestik. Sonuç olarak maçı kazandık, Partizan’ı da tebrik ediyorum.