30 Mart 2023

Koç Itoudis, Fenerbahçe’nin Medya Gününde Konuştu

Turkish Airlines Euroleague‘de yer alan temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko, 2022-23 sezonu öncesinde evinde Ülker Spoer ve Etkinlik Salonu’nda medya günü düzenledi.

Tüm takımın basın mensuplarıyla buluştuğu bu organizasyonda Fenerbahçe Beko‘nun yeni koçu Dimitris Itoudis de açıklamalarda bulundu:

Geldiğiniz için teşekkürler. Bizim için desteğiniz çok önemli. Beklentilerim mevcut oyuncularla -Melih olsun, Guduric olsun, aynı şekilde Derya ve Defne gibi eskilerle- yenilere nerede olduklarını fark ettirmek en önemli görevlerimizden. Daha sonra kimyayı oluşturmamız gerekiyor ki bu çok kolay bir şey değil. Kulübün tarihine inanılmaz katkıda bulunan ve ışıltısını sağlayan çok önemli isimler gitti. Kulübümüz yöneticilerle birlikte Sertaç Bey olsun, Maurizio Gherardini olsun, Derya olsun ve sponsorumuzun desteğiyle gerçekten ciddi mücadele edecek bir takım kurmamıza yardımcı oldu ve böyle bir takım kurduğumuza inanıyorum. Hem istekli hem genç oyuncu motivasyonuyla hem de 30 milyon taraftarın önünde çok büyük bir mücadele verdiklerini fark edecek oyunculardan oluşuyor takımımız. Çok büyük sözler vermek istemiyorum. En büyük vermek istediğim söz, bize güvenen ve yanımızda olan taraftarlara onları gururlandırmak için her şeyi yapacağımız. Sadece iyi günlerde değil, kötü günlerde de onların sevgisini ve güvenini hak etmemiz gerekiyor. O yüzden de çok çalışmamız gerekiyor. Gerçek bir takım olmak için çok çalışmak gerekiyor. Hep yeni bir başlangıçtan, yeni bir kültür oluşumundan bahsediyorum. Lütfen bunu yanlış anlamayın. Kesinlikle kulübün tarihine ve başarılarına saygısızlığım yok. İnanılmaz şeyler başarmış bir kulüp Fenerbahçe Spor Kulübü. Sadece yeni bir dönem olduğu için hep bu sözü ediyorum. O yüzden çok büyük motivasyonum var. Çok heyecanlı ve inanılmaz hırslıyım. Bunları yapmak için tankım sonuna kadar dolu.

Fenerbahçe Spor Kulübü