26 Mayıs 2024

Koç Ataman ve Singleton, Milano Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundular

Turkish Airlines Euroleague 34. ve son hafta mücadelesinde 3. sırayı garantileyen temsilcimiz Anadolu Efes İtalya’da Olimpia Milano’nun konuğu olacak.

Anadolu Efes‘in başarılı koçu Ergin Ataman karşılaşma öncesi açıklamalarda bulundu:

Basketbol antrenörlüğüne başladığımda kendime örnek aldığım iki büyük antrenör vardı, hocam Aydın Örs ve Ettore Messina. Messina’ya karşı oynamak benim için hep heyecan verici. Bu maçın sonucu her ne kadar bizim için sıralamayı değiştirmeyecek olsa da, AX Armani Exchange Milan açısından çok önemli. Sert ve zor bir maç olacak. Normal sezonu galibiyetle kapatarak, play-off hazırlıklarına başlamak istiyoruz. Euroleague’in ikinci yarısında büyük bir çıkış yakalayarak alt sıralardan üçüncülüğe tırmanan takımım oynadığı basketbol ile keyif verirken, yakaladığımız formu koruyarak yarım kalan hikayemizi tamamlamak için mücadelemiz devam edecek.

Anadolu Efes Spor Kulübü

Birleşik Amerikalı uzun Chris Singleton ise şu ifadeleri kullandı:

Cuma günü normal sezonu tamamlayacağız ve play-off’a galibiyetle girmek istiyoruz. Bir play-off ve muhtemel bir final four takımına karşı oynayacağız. Sahadaki tecrübeli oyuncular ile birlikte zorlu bir mücadele olacak. Bu maç, Euroleague şampiyonluğu hedefine olan arzumuz açısından iyi bir test olacak.

Anadolu Efes Spor Kulübü