26 Mart 2023

Koç Ataman ve Pleiss, Real Madrid Maçının Öncesinde Konuştular

Turkish Airlines Euroleague 24. hafta erteleme maçında temsilcimiz Anadolu Efes, İspanyol ekibi Real Madrid’i konuk ediyor.

Karşılaşma öncesinde Anadolu Efes‘in başarılı koçu Ergin Ataman açıklamalarda bulundu:

Real Madrid pota altında Walter Tavares ve Vincent Poirier ile çok güçlü. Mutlaka savunma ribaundlarını alıp, oyunu hızlandırmamız gerekiyor. Gabriel Deck ve Dzanan Musa da hücumda ikili oyunlar ile skor bulurken, Sergio Rodriguez ve Rudy Fernandez tecrübeleri ile oyun kontrolünü sağlıyorlar. Enerjimizi 40 dakikaya yayıp, tempolu oyunla sonuca gitmeliyiz.

Anadolu Efes SK

Tecrübeli uzun Tibor Pleiss ise şu ifadeleri kullandı:

Real Madrid gerçekten çok tehlikeli bir takım. Benchleri de dahil olmak üzere her pozisyonda yetenekli oyuncuları var. Sıralamada ikinci durumda olmalarından dolayı belki buraya biraz daha rahat geleceklerdir. Biz ise biraz baskı altında olabiliriz çünkü play-off’lar için savaşıyoruz. Büyük bir mücadele olacak. Onları yenmek için sahaya tüm enerjimizi yansıtmamız gerekiyor. Onlar da çok tecrübeliler. Şu ana kadar bizden daha iyi bir sezon geçirdiler ve işimizi zorlaştıracaklar. Bir arada oynadığımızda iyi bir şansımızın olduğunu düşünüyorum. Kalitemizi sahaya yansıtmalıyız.

Anadolu Efes SK