2 Ekim 2023

Koç Ataman: “İmkansız Diye Birşey Yoktur, Bunun İçin Panathinaikos’tayım.”

Turkish Airlines EuroLeague ekiplerinden Panathinaikos‘un yeni sezon formalarının görücüyle buluştuğu organizasyonda koç Ergin Ataman da açıklamalarda bulundu.

Bekletinlerin yüksek olduğunu ifade eden Ergin Ataman, “İmkansız diye bir şey yoktur. Sözlerime bununla başlayacağım çünkü bunun için Panathinaikos‘tayım. Beklentilerimiz yüksek. Bu Akropolis müzesinde bulunmanın büyük bir onur olduğunu söylemek istiyorum. Şimdiye kadar müzeyi ziyaret etme şansım olmamıştı. Uzun bir geçmişi var. Akropolis sadece Atina’nın değil tüm dünyanın sembolüdür” sözlerini söyledi.

Tecrübeli koç aynı zamanda, “Panathinaikos’un yıllar boyunca inşa ettiği tüm tarih Giannakopoulos ailesinin eseridir. Başkan Dimitris Giannakopoulos, takımın efsanesini devam ettirmeyi üstlendi. Sadece onunla değil, kulüpteki herkesle birlikte çalışacağım için heyecanlıyım. Panathinaikos Yunanistan’ın en büyük spor markası. Bu yılki forma üzerinde Akropolis’in yer alacağı ilk forma olacak ve bu büyük bir sorumluluk” açıklamasını yaptı.