25 Mart 2023

Sarunas Jasikevicius: “Önemli Olan Projeyi İstikrara Kavuşturmak”

Geçtiğimiz sezon uzun bir aranın ardından İspanya Liga Endesa’da şampiyonluğa ulaşan Barcelona’da baş antrenör Sarunas Jasikevicius, kulübün televizyonuna önemli açıklamalarda bulundu.

Önümüzdeki sezonki hedefleri hakkında iddialı açıklamalarda bulunan Jasikevicius, şunları dile getirdi:

“Barcelona’nın her zaman her müsabakanın zirvesinde olması ve kazanacak pozisyonda olması gerektiğini düşünüyorum. Geçen sezon katıldığımız her müsabakada yolun sonuna ulaşmayı başardık. Bazı durumlarda kazandık, bazılarında ise istediğimiz sonuçları alamadık. Ama fikir aynı kalır. Eğer her yarışmanın içinde olursak, şampiyonluk kazanmak için daha fazla şansımız olur.”

Basketnews

Litvanyalı baş antrenör, taraftarlarla ilişkisinden ve Katalan kulübünün projesine verdikleri desteğin ne kadar önemli olduğundansa şöyle bahsetti:

“Hedefler Zirvede Kalmak ve Kupalar Kazanmak”

“Tek sezon önemli değil, en önemli şey projeyi istikrara kavuşturmak. Mevcut durum, taraftarların arenaya gelip bizi oynarken görmek istemesi, bu benim için çok önemli çünkü dışarıdan da projenin ciddi göründüğü ve iyi bir şekilde ilerlediği anlamına geliyor. İkinci yıl ilkinden çok daha kolay çünkü bazı durumları zaten biliyorsunuz, çevreyi daha iyi anlıyorsunuz. Ancak hedefler her zaman aynı: zirvede kalmak ve kupalar kazanmak.”

Basketnews

Jasikevicius ayrıca takıma yeni gelen oyuncular hakkındaki görüşlerini de paylaştı:

“Jokubaitis genç bir oyuncu ama şimdiden EuroLeague seviyesinde ve Litvanya liginde çok fazla deneyime sahip. Takımımıza çok fazla enerji getirebilir. Buraya gelmek için çok fazla fedakârlık yaptı. Bu onun karakterini çok iyi anlatıyor. Hayes çok yönlü bir oyuncu, bize üç ve dört numarada hem hücum hem de savunmada birçok seçenek sunabilir. Bu yüzden onu imzalamaya karar verdik. Son iki sezonda Sertaç Şanlı gerçekten çok iyi oynadı ve diğer oyuncularımızda olmayan bir yetenek setine sahip olduğuna inanıyorum, farklı bir şeyler getirecek. Aynı zamanda hala gelişebileceğine ve daha da iyi bir oyuncu olabileceğine inanıyorum.”

Basketnews