15 Nisan 2024

Koç Ataman, Alperen’in Gelişimine Dair Açıklamalarda Bulundu

A Milli Takımımız‘ın da önemli bir parçası olan genç pivotumuz Alperen Şengün, 3 sezonluk NBA kariyerinin zirvesinde diyebiliriz. Artık ligin önemli pivotlarından biri haline geldi, kendisini kanıtladı ve Houston Rockets‘ın play-in yarışındaki en güvendiği silahı konumunda.

Milli takımımızın tecrübeli başantrenörü Ergin Ataman, Alperen’in gelişimine dair Houston Chronicle’a açıklamalarda bulundu.

Alperen’in sahada iyi yapabildiği şeylere değinen koç Ataman, bu yaz kendini çok geliştirdiğini de söyledi:

Alperen NBA’e gittiği zaman aklımıza gelen ilk soru işareti NBA pivotlarına göre boyunun çok uzun olmamasıydı. Bu nedenle fizikli uzunların karşısında nasıl durabileceğini merak ediyorduk. Buna rağmen 4 ve 5 numarada oynayabilmesi, sırtı dönük ve yüzü dönük şekilde çembere gidebilmesiyle Alperen, şu ana dek çok iyi bir iş çıkardı. Bu yaz oyununu çok geliştirdi. Alperen, pozisyonu için topla ilişkisi çok iyi olan bir oyuncu. Eğer üçlüklerini de biraz daha geliştirebilirse gerçekten çok özel bir oyuncuya dönüşebilir. Alperen, Giannis veya Durant kadar atletik bir oyuncu değil. Buna rağmen vücut kontrolü, topla ilişkisi, alçak post becerisi ve müthiş pasörlüğüyle harika bir oyuncu.

Houston Chronicle & Eurohoops