23 Mart 2023

Koç Aktaş, Darüşşafaka Galibiyetini Değerlendirdi

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 17. hafta mücadelesinde Yukatel Merkezefendi Belediyesi konuk ettiği Darüşşafaka Lassa’yı uzatma sonunda 97-94’lük skorla yenmeyi başarmıştı.

Karşılaşmanın ardından Merkezefendi koçu Zafer Aktaş açıklamalarda bulundu:

Bizim için galibiyetten çok daha değerli, Cuma günü karşılaştığımız durumu sindirmek, adaptasyonu sağlamak ve bir gün aradan sonra Şampiyonlar Ligi’nde Top 16’ya kalmış bir takıma karşı sahada 45 dakika boyunca canını dişine takıp oynamak gerçekten bir galibiyetten çok daha değerli. Tüm oyuncularımı ve ekibimi canı gönülden kutluyorum. Maçın içinde 3 periyotta da iyi iş yaptığımızı düşünüyorum, ribaundlarda da öndeydik, ama son periyot alamadığımız savunma ribaundları çok canımızı yaktı, bir de tam saha baskıda rotasyon darlığı ile çektiğimiz sıkıntılar da eklenince Darüşşafaka Lassa maçı uzatmaya götürmeyi başardı. Maçın sonunu bizim daha iiy oynadığımızı düşünüyorum.

Tabiki bu maç özelinde Arca ve Ayberk’e parantez açmak lazım, çok muazzam oynadılar ama daha yolun çok başındalar, çok daha iyilerini yapabilecek kapasiteye sahipler, diğer oyuncularım da mükemmel iş yaptılar, tekrar tebrik ediyorum, 3 hafta sonra evde olmak çok güzeldi, taraftarımıza sonsuz teşekkürler. Başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize ve her daim yanımız da olan Yukatel yönetim kurulu başkanı sayın Yusuf Karataş’a da şükranlarımı sunuyorum.

Merkezefendi Belediyesi SK