23 Mart 2023

Kızıl Yıldız Başkanı’ndan Flaş Teodosic Açıklaması!

Turkish Airlines Euroleague ekiplerinden Kızıl Yıldız, geride bıraktığımız yaz döneminde Sırp yıldız Milos Teodosic‘i kadrosuna katmaya çok uğraşmış ama başarılı olamamıştı.

Adriyatik Ligi, Sırp yıldız için kontratı bulunan kulübü Virtus Bologna ile bir türlü anlaşamamış bu nedenle de transferde rotasını farklı isimlere çevirmişti. Ama anlaşılan o ki bu transfer 1 yıl rötarlı da olsa tamamlanacak!

Sputnik’e açıklamalarda bulunan Kızıl Yıldız başlanı Covic, Teo ile yapılan görüşmeler hakkında flaş açıklamalarda bulundu. Gelecek sezon için Sırp yıldız ile anlaştıklarını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

Bu yaz Milos Teodosic’le sıkça görüştüm. Kulübü Virtus Bologna’yı kendisinin transferi için ikna edemeyişimizin ardından gelecek sezon için Teodosic’le sözlü anlaşmaya vardık (kontratı bu sezon sona eriyor). Milos artık kariyerinin sonlarına yaklaşan bir oyuncu, buna rağmen 5 yıl daha oynamaya devam etse hiç fena olmaz. O hala çok değerli bir yıldız.

Sputnik

Çocukluk yıllarından itibaren büyük bir Kızılyıldız taraftarı olduğu bilinen Teodosic, bir dönem Sırp ekibinin kardeş kulübü Olympiakos’ta oynasa da Kızılyıldız formasını henüz giyebilmiş değil.

Bu sezon Virtus Bologna’yla toplam 12 EuroLeague karşılaşmasında süre bulan Teodosic, maç başına 8.8 sayı, 1.7 ribaund, 5.0 asist ortalamalarıyla mücadele ediyor.